بهداشت (30)

یکشنبه, 20 آبان 1397 15:22

رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون

نوشته شده توسط
رییس گروه بهداشت و اماکن سازمان دامپزشکی کشور گفت: دیدن برچسب یا مهر دامپزشکی بر لاشه پیش از قطعه کردن آن حق مردم است و آن ها می توانند به عنوان حق شهروندی از قصاب ها بخواهند تا برچسب را به آن ها نشان دهد.
منتشرشده در بهداشت
با حضور معاون رییس جمهوری در غرفه کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی کشور، از یک محصول مورد نیاز مرغداران و دامداران بر پایه فناوری نانو رونمایی شد. دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به اتفاق دکتر علیرضا رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور از محصول 'ضدعفونی کننده سطوح مرغداری ها و دامداری ها' برپایه دانش نانو که مراحل اخذ تاییدیه سازمان دامپزشکی کشور را با موفقیت گذرانده است، رونمایی کرد. بنابراین گزارش، رفیعی پور در مقابل غرفه کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی کشور در اشاره به کلیاتی از فعالیت های در دست اقدام این کمیته در ارائه…
منتشرشده در بهداشت
چهارشنبه, 11 مهر 1397 15:27

گوشت های غیر قابل مصرف شناسایی می شود

نوشته شده توسط
بیش از ۲۳ تن لاشه گوشت قرمز غیر قابل مصرف در بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه های دام استان در ۶ ماهه نخست سال جاری ضبط شد.
منتشرشده در بهداشت
چهارشنبه, 11 مهر 1397 15:19

سلامتی دام های استان رصد می شود

نوشته شده توسط
واکسیناسیون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ راس دام سبک و سنگین علیه بیماری های واگیر دامی در شش ماهه اول سال جاری در استان البرز انجام شد.
منتشرشده در بهداشت
دکتر داود مقیمی ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز طی پیامی روز جهانی بهداشت محیط را تبریک گفت.
منتشرشده در بهداشت
چهارشنبه, 04 مهر 1397 16:57

کشاورزی با فاضلاب در استان جریان دارد

نوشته شده توسط
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: در راه‌اندازی سیستم جمع‌آوری فاضلاب‌های شهری استان موفق عمل نکرده‌ایم و بدون شک اگر فکری به حال ساماندهی و تصفیه فاضلاب‌های شهری استان نشود؛ منابع آب‌های زیرزمینی هر روز آلوده‌تر خواهند شد.
منتشرشده در بهداشت
اگر قوز یک بیمار در حالت دمر (یعنی خوابیده به شکم) اصلاح شود، یعنی به «قوز وضعیتی» مبتلاست. این نوع قوز، در خانم‌ها شایع‌تر است.
منتشرشده در بهداشت
چهارشنبه, 03 مرداد 1397 04:30

نور، چگونه خواب را تحت تأثیر قرار می‌دهد?

نوشته شده توسط
نور، چگونه خواب را تحت تأثیر قرار می‌دهد ؟ محققان انستیتوی فناوری کالیفرنیا به چگونگی و چرایی تأثیر مستقیم نور بر خواب انسان پرداخته‌اند. در واقع آن‌ها به­ دنبال دلیل خواب‌آلودگی در تاریکی و دلیل رفع این حالت در روشنایی هستند. به گزارش ایرنا از ساینس، محققان قبلاً یک پروتئین حساس به نور را در چشم شناسایی کردند که شاه کلید تنظیم خواب و بیداری محسوب می‌شود. امّا اکنون به­دنبال تشخیص نحوه­ی استفاده­ی مغز از اطلاعات بصری حاصل از این پروتئین‌ها برای تنظیم خواب هستند. برای این منظور یکی از پروتئین‌های مغز موسوم به Prok2 را با نشانگرهای زیستی ماهی…
منتشرشده در بهداشت
چهارشنبه, 03 مرداد 1397 04:30

خانم­ های شاغل بخوانند

نوشته شده توسط
تحقیقات انجام شده در دانمارک نشان می­دهد که اضطراب و استرس در محل کار، خطر ابتلا به بیماری­های قلبی - عروقی را در زنان کم­تر از 50 سال افزایش می­دهد. بر اساس این مطالعه، اثرات تخریبی آن، به­ ویژه در پرستاران مشاهده می­شود.
منتشرشده در بهداشت
چهارشنبه, 03 مرداد 1397 04:30

 شمارش را با انگشتان به کودکان بیاموزید

نوشته شده توسط
با ردّ ذهنیتی که دانش ­آموزان را از به ­کارگیری انگشتان برای فراگیری ریاضیات منع می­کند، تأکید کردند که استفاده از انگشتان به­ ویژه اگر با به­ کارگیری نمادهای عددی همراه باشد، بخش مهمی از فراگیری ریاضیات در کودکان است.
منتشرشده در بهداشت
صفحه1 از3