چهارشنبه, 11 مهر 1397 15:27

گوشت های غیر قابل مصرف شناسایی می شود

بیش از ۲۳ تن لاشه گوشت قرمز غیر قابل مصرف در بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه های دام استان در ۶ ماهه نخست سال جاری ضبط شد.

بیش از ۲۳ تن لاشه گوشت قرمز غیر قابل مصرف در بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه های دام استان در ۶ ماهه نخست سال جاری ضبط شد.

دکتر سید محسن ابوترابی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اظهار داشت: تعداد ۷۹ هزار و ۲۹ راس دام شامل دام سبک و سنگین و شتر مرغ در این بازه زمانی شش ماهه مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفته است که از این تعداد بالغ بر ۴ هزار و ۱۱۶ تن گوشت قرمز استحصال و میزان ۲۳ هزار و ۱۹۶ کیلو گرم لاشه ضبط گردیده است.

وی در خصوص عملیات نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده های دامی تصریح کرد: از تعداد ۳۱ هزار و ۷۳۶ مورد بازدید، تعداد ۷۰۵ مورد تخلف بهداشتی کشف و ۴۷۱ مورد نمونه برداری انجام گرفته است.

 رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان البرز  ادامه داد: فرآورده های ضبط شده در این بازرسی ها بالغ بر ۵۶ تن و ۷۶۲ کیلوگرم فرآورده خام دامی ضبط و میزان ۲۵ تن و ۷۹۵ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف معدوم گردیده است.

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی گفت: در بازرسی ها و نظارت های ادارات دامپزشکی شهرستان های استان البرز در این مدت تعداد ۲۱۰ مورد از این تخلفات به مراجع غذایی ارجاع داده شد.

دکتر ابوترابی افزود: درعملیات بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه های صنعتی طیور استان از تعداد ۶ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۹۸۶ قطعه طیور کشتار شده به وزن ۱۵ هزار و ۶۰۹ تن تعداد ۱۸ هزار و ۲۸۷ لاشه ضبط شد.

منتشرشده در بهداشت