1395/03/30 15:57

دستگاه لاغری LPG

استفاده از این دستگاه بر لاغری موضعی، فرم‌دهی به بدن، رفع سلولیت و افتادگی پوست تاثیر می‌گذارد. این دستگاه با مکانیسم رولینگ و مکش، روی سه قسمت اثر‌گذار است:

این دستگاه با مکانیسم رولینگ و مکش، روی سه قسمت اثر‌گذار است:

1-بافت همبند پوست (لایه‌ی سطحی پوست تا لایه‌ی عضلات)
2-سیستم گردش خون
3-سیستم عصبی

در لایه‌ی سطحی پوست که همان لایه‌ی اپیدرم می‌باشد سلول‌های شاخی پوست قرار دارند. اثر LPG روی لایه‌ی اپیدرم سبب ساخت سلول‌های شاخی جدید شده و پوست را شفاف خواهد کرد.

LPG در ناحیه میانی پوست به نام درم، سلول‌های فیبروبلاست را تحریک می‌کند. فیبروبلاست باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شود.

کلاژن یک بافت غیرقابل ارتجاع می‌باشد که باعث پایداری و قوام پوست می‌شود. به کمک الاستین خاصیت ارتجاعی پوست تامین و ساختار سازمان‌یافته‌ای ایجاد می‌شود، قوام بافت بیشتر شده و چین‌و‌چروک‌ها و استحکام پوست بهبود می‌یابد.


سیستم گردش خون در ناحیه‌ی درم وجود دارد که توسط LPG، این سیستم بهبود یافته و تغذیه‌ی پوست، بهتر انجام می‌گیرد. 

در ناحیه‌ی تحتانی پوست به نام هیپودرم، سلول‌های چربی قرار دارند. این دستگاه، چربی‌های ذخیره‌شده را تحریک کرده و باعث افزایش متابولیسم و اکسیژن‌رسانی به سلول‌های چربی می‌شود. انرژی سلول‌های چربی آزاد‌شده توسط بدن، سوخته می‌شود. این فرایند لاغری موضعی را به دنبال دارد.

LPG روی عروق شریانی، وریدی و لنفاوی تاثیر دارد و باعث افزایش جریان خون شریان و ورید، دفع آب و مواد زائد می‌شود و در واقع اکسیژن‌رسانی به تمام سلول‌های بدن را افزایش می‌دهد.

زمان طلایی پس از استفاده از دستگاه LPG سه ساعت می‌باشد. توصیه می‌شود بعد از به‌کار‌گیری این دستگاه ورزش کنند، غذا نخورند و آب زیادی بنوشند تا کبد بتواند انرژی آزاد شده را به راحتی بسوزاند.

تاثیر LPG روی سیستم عصبی به صورت تحریک پایانه‌های عصبی می‌باشد. در نتیجه احساس فرد به درد، گرما و سوزش افزایش می‌یابد بنابراین بعد از کار با دستگاه، احساس آرامش (Relaxation) بیشتر می‌شود. به نظر می‌رسد تاثیرات LPG موضعی باشد ولی پاسخ‌دهی آن کلی است.

دستگاه LPG علاوه بر اثر مکانیکال و سطحی، به صورت بیوشیمیایی نیز باعث لاغری می‌شود. طول درمان با دستگاه، حداقل 15 و به صورت ایده‌آل 20 جلسه درنظر گرفته می‌شود که از هفته‌ای 3 جلسه به تدریج به هفته‌ای 2 بار و بعد به صورت نگهدارنده هر 2 هفته یک‌بار ادامه می‌یابد.

انجام LPG قبل و بعد از لیپوساکشن و همچنین در درمان سلولیت بسیار موثر می‌باشد که در شماره‌ی بعد به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

منابع :شماره سوم نشریه اختصاصی بهبد
خانم دکتر فاطمه خضری - پزشک عمومی