1394/12/09 10:46

شما چه رنگی هستید؟

رنگ محبوب يك نفر مي‌تواند نشان‌دهنده‌ی ويژگي‌هايي شخصيتی او باشد. دانستن اين ويژگي‌ها هم براي خود فرد زيباست و هم براي اطرافيان. در زیر به طور خلاصه به بخشی از خصوصیات رنگ‌ها می‌پردازیم:

  آبي

اگر رنگ محبوب فردي آبي است، به احتمال فراوان، عاشق هماهنگي و هارموني است و ديگران او را فرد قابل اعتمادي مي‌دانند اما خودش خيلي راحت به ديگران اعتماد نمي‌كند؛ اين گروه افراد، بسيار حساس هستند و بیشتر اوقات هنگام تصميم‌گيري احساساتشان را وارد كار کرده و هميشه به ديگران توجه مي‌كنند و گاهي همين توجه زياد، موجب مي‌شود تحت‌تاثير ديگران تصمیم بگيرند. افراد اين گروه دوست دارند در مورد همه خوب و مثبت فكر كنند. علاوه بر اين‌ها احساس مي‌كنند ثبات داشتن مهم‌ترين جنبه از زندگي است.

قرمز

قرمز، رنگ اشتياق و علاقه‌ی شديد است، رنگ انرژي. قرمز موجب مي‌شود فرد، احساس انرژي بيشتري كند، كساني كه عاشق این رنگ هستند به معني واقعي كلمه اهل زندگي كردن هستند يعني از تك‌تك لحظات زندگي‌شان استفاده‌ی بهينه مي‌كنند. علاقه‌مندان به قرمز و نارنجي‌ شخصيت‌هاي پويايي دارند و عاشق فعاليت‌هاي خارج از خانه و هركاري كه مرتبط با مردم باشد هستند. آن‌ها خيلي محكم و مصمم به‌دنبال اهدافشان هستند و از هيچ سعي و كوششي دريغ نمي‌كنند. اين افراد به‌دنبال قدرت بوده و دوست دارند همه چيز را تحت كنترل خود در آورند.

سبز

كساني كه رنگ سبز را دوست دارند معمولا مهربان و خونگرم، وفادار و وظيفه‌شناس هستند؛ اين افراد خيلي رك و بي‌پرده حرف‌ مي‌زنند. براي سبزدوستان مهم است كه ديگران درباره‌ی آن‌ها چه فكري مي‌كنند در واقع براي آن‌ها در زندگي آبرو و حسن شهرت بسيار اهمیت دارد. آن‌ها زياد افكار خود را بر زبان نمي‌آورند اما هميشه براي ديگران يك شنونده‌ی خيلي خوب محسوب مي‌شوند و معمولا براي مشورت كردن مشاورهاي خوبي محسوب می‌شوند. دوست‌داران رنگ سبز دوست دارند به همه كمك كنند و معمولا اين‌گونه افراد در سازمان‌هاي خيريه زياد ديده می‌شوند.

زرد

اگر كسي، زرد دوست دارد يعني از اين‌كه دانسته‌هاي خود را به ديگران بياموزد و با آن‌ها شريك شود لذت مي‌برد. براي او خوشحالي ديگران مهم است و با ديدن شادی آن‌ها خودش هم شاد مي‌شود و از زندگي لذت مي‌برد. این افراد دوست دارند به ديگران محبت كنند و ببخشند بدون اين‌كه انتظار پاداشي داشته باشند اما خودشان به راحتي محبت ديگران را قبول نمي‌كنند.

قهوه‌اي

اگر قهو‌ه‌اي دوست داريد يعني دوست بسيار خوبي هستيد، تمام تلاشتان را مي‌كنيد تا قابل اطمينان باشيد و تکیه‌گاه خوبی نیز به حساب می‌آیید. معمولا خيلي به‌دنبال چيزهاي زرق‌ و برق‌دار نيستيد و بيشتر از همه داشتن يك زندگي باثبات و آرام براي‌ شما مهم است.

صورتي

وقتي فردي صورتي را به ديگر رنگ‌ها ترجيح مي‌دهد يعني معمولا بيشتر اوقات نگران و دلواپس ديگران است، البته اين ويژگي، فرد را شبيه فرشته‌ها مي‌كند اما علاقه‌مندان به صورتی بايد بدانند بيشتر به كارهاي خود توجه كنند تا بتوانند در زندگي پيشرفت كنند.

بنفش

اگر فردي به بنفش علاقه دارد يعني شخصيتي هنرمند و منحصر به فرد دارد، او براي ديگران احترام فراواني قائل است و تا جايي كه بتواند به افراد مختلف كمك مي‌كند اما گاهي ممكن است متكبر و خودبين شود. براي دوستداران رنگ بنفش خيلي مهم است كه تلاش كنند روز به روز بهتر شوند، آن‌ها سعي مي‌كنند به شخصيت ايده‌آل ذهنی‌شان تبدیل شوند.

 

منابع :شماره دوم نشریه اختصاصی بهبد
خانم زهرا اویسی