1395/04/10 09:58

توصیه‌های طب سنتی ایرانی برای فصل بهار

طب سنتی ایران، بر این باور است که جابه‌جایی فصول موجب تغییرات برعملکرد اندام‌ها و دستگاه‌های درونی بدن می‌شود و توجه به برخی نکات ساده می‌تواند در کنترل این تغییرات و اختلالات  ناشی از آن موثر باشد. فصل بهار از نظر گرمی و سردی، تری و خشکی در اعتدال است. از آنجایی که افراد، درفصل زمستان نسبت به دیگر فصول، کمتر عرق می‌کنند، امکان خروج برخی مواد زائد از طریق پوست ایجاد نمی‌شود. برای پاکسازی مواد زائد، شیوه‌های مختلفی چون: حجامت، فصد (خون‌گیری) یا مصرف داروهای مسهل وجود دارد اما انجام این نوع پاکسازی‌ها برای‌ برخی افراد دشوار است. 

در ادامه به برخی از نکات کاربردی در فصل بهار اشاره می‌شود:

1: در فصل بهار وعده‌های غذایی سبک و زود هضم داشته باشید.
سبک‌ترین رژیم غذایی در طی سال را باید در فصل بهار داشته باشیم. افرادی که پاکسازی از روش‌های ذکر‌ شده در بالا برایشان دشوار است باید دقت کنند که در فصل بهار، مقدار غذای خود را نسبت به فصل‌های دیگر کمتر کنند تا مواد زائد و سموم کمتری در بدنشان انباشته شود. برای کمک به پاکسازی کبد از غذاهای با طبع گرم، تلخ و به ویژه شور باید پرهیز شود.

2: از میوه‌ها و سبزیجات فصلی استفاده کنید.
دیدگاهی در بین برخی متخصصین تغذیه وجود دارد که میوه‌ها و سبزیجات را باید متناسب با فصل رویش آن‌ها مصرف نمود. بر اساس این نظریه، مصرف سبزی‌ها و گیاهان دارویی که در فصل بهار می‌رویند، تاثیر بسیار زیادی در پاکسازی خون دارد. نوشیدن عرقیات گیاهی به‌ویژه عرق‌هایی که از گیاهان بهاره مثل شاه‌تره، کاسنی و خرفه تهیه می‌شود، در پیشگیری از ابتلا به حساسیت‌ها و آلرژی‌های فصلی توصیه شده است.

3: غذاهای مناسب برای فصل بهار
حبوبات فصل بهار مانند ماش، نخود‌فرنگی ،جو و غذاهایی مانند سوپ جو، آش، بورانی اسفناج، بورانی شبدر و یونجه، کاهو سکنجبین، سمنو،‌ آش شبدر، قره قروت، چلو گشنیز با گوشت جوجه خروس به‌عنوان بهترین و سبک‌ترین غذاهای ایرانی که ارزش غذایی کمتری دارند برای فصل بهار به شمار می‌روند. افزودن زرشک، سماق و انار به غذاها نیز توصیه می‌شود. شربت لیمو، آلبالو و سکنجبین از نوشیدنی‌های مناسب بهاره است.  از مصرف غذاهای گرم و خشک ،گوشت و شیرینی زیاد نیز پرهیز شود.

4: خواب منظمی داشته باشید.
بر اساس نظریه‌های طب سنتی، رعایت نظم ساعت خواب به هنگام تغییر فصل که بدن نسبت به تغییرات محیطی حساس‌تر می‌شود و بیشتر در معرض سرماخوردگی قرار می‌گیرد توصیه می‌شود.

منابع :شماره سوم نشریه اختصاصی بهبد
تحریریه نشریه اختصاصی بهبد