1395/04/09 12:15

فنگ شویی در منزل

•نظم را به خانه خود بیاورید.

اولین قدم برای فنگ شویی در منزل، خانه تکانی و پاک‌سازی آن است.بی‌نظمی نه تنها شما را از حرکت باز می‌دارد بلکه جریان انرژی‌های مثبت را نیز متوقف می‌کند به همین دلیل، لازم است قبل از هرکاری، شروع به پالایش خانه کرده و هرچیز معیوب و بی‌استفاده را جدا کنید، مگر اینکه کاملا مطمئن باشید که واقعا به درد می‌خورد. مردم سرزمین‌های شرقی، معتقدند وجود یک ساعت خراب یا شکسته در محیط خانه مانع از برنامه‌ریزی منظم و استفاده بهینه از وقت و زمان می شود. این قاعده، درباره‌ی دیگر وسایل منزل مانند آباژور، قاب عکس و سایر وسایل خراب نیز صادق است. 

•با شلوغی‌ها خداحافظی کنید.
تمامی لباس‌های اضافه را جمع‌آوری نموده و اگر نمی‌دانید با آنها چه کنید به موسسات خیریه بدهید تا افراد نیازمند استفاده نمایند به این ترتیب علاوه بر اهدای لباس، انرژی‌های مثبت را نیز پراکنده ساخته‌اید.پشت درها چیزی نگذارید؛ درها باید بتوانند آزادانه و به طور کامل باز شوند. راهروهای ورودی را خلوت کرده، زیر تختخواب‌ها چیزی قرار ندهید و به طور کلی هیچ جا را به حال خود رها نکنید.

•نور طبیعی را از دست ندهید.
هر روز صبح حتما به مدت ۲۰ دقیقه پرده‌های خانـه را کنـار بزنیـد و پنجره‌های خانه را باز نموده تا هوای تازه در خانه جریان یابد و نور خورشید، فضای خانه را روشن و گرم کند. باید به روشنایی هم نظم بخشید. جریان‌های منفی دوست دارند در مکان‌های تاریک لانه کنند. بنابراین اتاق‌های شما باید حتما روشن، نورانی و دلباز باشند تا همه احساس خوبی به دست بیاورند. از افزودن روشنایی در جاهایی که لازم است واهمه نداشته باشید. بدن، چشم‌ها و ذهن شما به نور نیاز دارند. هنگامی که به اندازه کافی از نور آفتاب بهره‌مند شوید به خوبی درمی‌یابید که نور آفتاب چگونه شما را سرحال می‌کند. البته فراموش نشود که نور زیاد نیز مناسب نیست و همیشه باید برای ایجاد روشنایی تعادل و صرفه جویی رعایت گردد.

• شیرهای آب منزل را چک کنید.
یکی دیگر از قواعد فنگ‌شویی حفظ سرمایه و پس‌انداز خانواده به عنوان پشتوانه مالی اهالی منزل است که مهم‌ترین اصل، برای رسیدن به آن پیشگیری از هدر رفتن آب در خانه محسوب می‌شود. چینی‌ها بر این باورند که چکه‌کردن شیرهای خانه به معنای هدر رفتن ثروت و پس انداز خانه به حساب می‌آید، بنابراین هر چند وقت یک‌بار باید لوله‌کشی شیرآلات خانه بررسی شود.

•رای هر اتاق رنگی ویژه در نظر بگیرید.
 بر اساس قواعد فنگ‌شویی یکی از رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب، رنگ قهوه‌ای یا شکلاتی است. این رنگ از آنجا که انرژی‌های سکون را با خود همراه دارد موجب افزایش آرامش اعضای خانواده هنگام خواب می‌شود. رنگ قرمز نیز یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دیوارها یا کابینت آشپزخانه است زیرا موجب افزایش اشتهای افراد هنگام مصرف موادغذایی می‌گردد.

منابع :شماره سوم نشریه اختصاصی بهبد
خانم زهرا اویسی