1395/04/10 09:52

چیدمان خانه‌تان را بهاری کنید

بهار؛ فصل تازگی

بهار را فصل تازگی و شكفتن می‌دانند پس بهتر است ما هم از این تازگی در خانه‌ی خود بهره‌مند شویم. بهار با طبیعت پر از زیبایی و تازگی‌اش یكی از دل‌انگیزترین فصل‌های سال است. می‌توان از این شور‌انگیزی الهام گرفت و خانه‌ی خود را به زیبایی‌های آن نزدیك كرد. رنگ‌آمیزی دیوارها با رنگ‌های بهاری برای هماهنگ ساختن حال و هوای خانه بسیار مناسب است اما این تنها راه نیست؛ رنگ‌آمیزی می‌تواند از طریق پرده، كوسن، گلدان، قاب و حتی ظروف مورد استفاده در خانه هم ایجاد شود.

پرده و کرکره‌های تزئینی
می‌توانید برای پنجره‌ها کرکره‌های تزئینی را که به راحتی آماده می‌شوند در نظر بگیرید و آنها را به پنجره‌ها آویزان کنید. بنا بر سلیقه می‌شود از رنگ‌های گوناگونی در این زمینه استفاده کرد که بهتر است ترکیب رنگ‌های استفاده شده طوری باشد که با هم هماهنگ بوده و زیباتر نشان داده شوند.

گلدانی از چکمه
یک گلدان، گل منحصر به فرد درست کنید. برای این کار بهتر است یا گلدانی به شکل چکمه انتخاب کنید یا  لنگه چکمه‌ای اندازه‌ی پایتان را در نظر بگیرید و به صورتی کاملا منظم، داخل آن گل‌های رنگی زیبا قرار داده و در نهایت آن را در گوشه‌ی دنجی از خانه بگذارید.

نصب قاب روی دیوار
درست کردن قفسه‌ها یا قاب‌های چوبی و نصب آنها بر دیوار می‌تواند یک راه بسیار ساده برای تزئین و طراحی روی دیوارها باشد. اگر قصد خرید تابلو یا قاب را ندارید می‌توانید با خلاقیت آن را بسازید. برای این کار دو تخته را به رنگ و سایز مورد علاقه‌تان در نظر گرفته و آنها را به شکل یک مستطیل به هم بچسبانید و در نهایت قاب درست شده را به دیوار نصب کرده و داخل آن وسایل تزئینی قرار دهید.

تزئینات کاغذی روی دیوار
در چیدمان تمامی خانه‌ها استفاده از نقاشی‌ها و عکس‌های هنری بسیار مورد استفاده قرارمی‌گیرد. برای این کار می‌توانید روی کاغذ، طرح‌هایی نقاشی کرده و یا حروف را به صورت رنگی بنویسید، یا اینکه حتی عکس‌های مورد علاقه‌تان را به کار ببرید و در نهایت تمامی آنها را به هم وصل کرده و به دیوار بچسبانید. در این طراحی نکته‌ی بسیار مهم این است که کاغذها یا مقواهایی که قرار است روی آنها طراحی شود برش‌های درستی داشته باشند تا در نهایت یک بافت بسیار منسجم و زیبا از این تصاویر به دست آید.

بطری‌های طلایی
یک بطری شیشه‌ای را در نظر بگیرید و سپس داخل آن را پر از اشیای طلایی کنید مثلا می‌توانید آن را پر از شکلات‌ها یا کاکائوهایی کنید که پوست آنها طلایی می‌باشند و در نهایت از آن به عنوان یک وسیله‌ی تزئینی در گوشه‌ای از خانه استفاده نمایید.

یك قسمت متفاوت
 بد نیست که یك بخش كوچك خانه از بقیه قسمت‌ها متمایز باشد. مثلا یك میز و صندلی با رنگ تند. اگر رنگ آمیزی میزهای قدیمی هم برای شما سخت است می‌توانید از رومیزی‌های بلند با رنگی تند و شاد كمك بگیرید تا كاملا میز را بپوشاند. شاید اقدام به این كار از نظر شما كمی نگران كننده به نظر برسد اما مطمئن باشید پس از انجام، از نتیجه‌ی آن راضی خواهید بود. امیدواریم با همین راهکارهای كوچك و نه چندان گران‌قیمت، بهار، مهمان خانه‌های شما هم بشود.
منابع :شماره سوم نشریه اختصاصی بهبد
تحریریه نشریه اختصاصی بهبد