سلامت (9)

پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398 09:03

رابطه سیگار با پوست

نوشته شده توسط
رابطه سیگار با پوست مطالعات اپیدمیولوژیکی که بیش از دو دهه انجام شده، نشان می دهد که افراد سیگاری در مقایسه با غیر سیگاری ها شاهد پیری پوست و چین و چروک بیشتری هستند. از سال ۱۸۵۶م تاکنون تحقیقات بسیاری جهت بررسی اثرات سیگار برروی پوست بدن انجام شده است. البته اثرات سوء مصرف سیگار بر روی پوست ، هنوز به اندازه ی ارتباط آن با بیماری های شناخته شده ای مانند سرطان ریه، آمفیزم (گشادشدن کیسه های هوایی ریه) و برونشیت مزمن آشکار نشده است. نشانه ها تاثیر سیگار کشیدن بر پوست : ویژگی های بارز صورت یک فرد…
منتشرشده در سلامت
پنج شنبه, 10 آبان 1397 10:02

سکته مغزی از علائم تا توصیه‌های پیشگیرانه

نوشته شده توسط
سکته مغزی زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز فرد قطع شده یا کاهش می‌یابد. این امر باعث محرومیت بافت مغزی از اکسیژن و مواد مغذی شده و سلول‌های مغزی در عرض چند دقیقه شروع به مردن می‌کنند.
منتشرشده در سلامت
درحالی که روند ابتلا به فشار خون و افزایش ۷۸ درصدی مرگهای ناشی از آن در ایران طی ۲۵ سال گذشته تبدیل به احساس خطر شدید شده است، معاون تحقیقات وزیر بهداشت از بی خبری ۶٫۵ میلیون ایرانی از ابتلای خود به فشار خون بالا خبر داد و گفت: این میزان ناآگاهی می تواند کشور را با تشدید بحران «مرگ زودرس نیمی از ایرانیان» مواجه کند.
منتشرشده در سلامت
دوشنبه, 23 مهر 1397 15:03

روش‌هایی برای پیشگیری از سرماخوردگی

نوشته شده توسط
رطوبت کم موجب خشکی مسیرهای هوایی بینی می شود و از این رو به دام انداختن و نابودی میکروب ها دشوارتر می شود که در نهایت سرماخوردگی را به همراه دارد.
منتشرشده در سلامت
دوشنبه, 23 مهر 1397 14:44

نقش مهم دامپزشکی در تضمین سلامت غذایی جامعه

نوشته شده توسط
دکتر شریفی مدیر کل دامپزشکی استان اظهار داشت: دامپزشکی ضامن بهداشت و سلامت جامعه بوده و نقش مهمی را در تضمین امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی دارد.
منتشرشده در سلامت
سه شنبه, 17 مهر 1397 16:52

مسمومیت و اقدامات اولیه در برخورد با فرد مسموم

نوشته شده توسط
به هر ماده ای که هنگام ورود به بدن (خوراکی، تنفسی، تزریقی) و یا تماس با پوست موجب اختلال در تندرستی و یا موجب مرگ شود سم می گویند.
منتشرشده در سلامت
چهارشنبه, 07 شهریور 1397 18:55

چگونه خوابیدن روی مغز تاثیر می گذارد

نوشته شده توسط
 به پهلو خوابیدن بهترین وضعیت بدن در هنگام خواب است.
منتشرشده در سلامت
مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماریهای آبزیان سازمان دامپزشکی کشور گفت: یکی از اقدامات شاخص دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان در حوزه میگو، اجرای برنامه مراقبت از بیماری های اخطار کردنی با تأکید بر بیماری لکه سفید میگو است که سالانه اجرا می شود.
منتشرشده در سلامت
چهارشنبه, 10 مرداد 1397 11:04

چند راهکار ساده برای پیشگیری از گرمازدگی

نوشته شده توسط
افراد با رعایت چند نکته ساده مانند حفظ آب بدن، پوشیدن لباس مناسب، اجتناب از ترددهای غیرضروری و غیره می‌توانند از بروز گرمازدگی در هوای گرم تابستان پیشگیری کنند.
منتشرشده در سلامت