1395/03/26 10:09

شامپوهای تخصصی و فرمولاسیون نوین

شامپوهای روزانه غنی شده از عصاره گیاهان و پروتئین های طبیعی، تغذیه کننده پوست سربوده و سبب استحکام  و تقویت مو از ریشه تا ساقه می شود. این نوع شامپوها برای انواع مو ونیاز مصرف کننده با در نظر گرفتن ویژگی های سرشتی و اثر عوامل مخرب محیطی تولید شده و بر اساس نحوه انتخاب صحیح برای افراد مناسب است.عصاره گیاهان و افزودنی های مجاز در شامپوهای تخصصی، کارآیی آن را بهبود بخشیده و رضایت خاطر افزونتری ایجاد می کند.در این مقاله سعی شده تا ویژگی های بخش عمده ای از عصاره ها و افزودنی های مهم شامپو های تخصصی لامینین را عنوان کنیم.

عصاره بابونه  موجب روشن و درخشان شدن  مو  شده با خواص ضد التهاب خود در کاهش قرمزی و التهاب پوست سر فوق العاده سریع عمل کرده و حس راحتی و سبکی را به ارمغان می‌آورد.

عصاره گزنه  باعث تحریک رشد مو شده، نرم کننده، ضد التهاب و کنترل کننده چربی پوست سر(اسکالپ) است.

عصاره پوست لیمو  با دارا بودن اسید سیتریک می تواند موجب زدودن املاح و مواد اضافی موجود در آب مصرفی شده از اینرو موجب درخشندگی و براق شدن مو می شود.

عصاره نیشکر در کنار عصاره لیمو حالتی صاف و براق به مو داده و سبب استقامت و نیروبخشی پوست سرو تقویت پیازمو شده در نتیجه موهای ضعیف را مستحکم تر میکند

عصاره آلوئه ورا  پیاز مو را تقویت کرده و التهاب پوست سر را کاهش می دهد. همچنین آبرسانی به مو و نرم کنندگی  از دیگر وظایف آن است. آلوئه ورا دارای ماده ای بنام آلوئس با  اثر ضدعفونی کنندگی است و التیام دهنده قوی محسوب می شود. 

پروتئين هیدرولیز شده گندم  این پروتئین ازموها در برابرخشکی ، شکنندگی و دوشاخه شدن ناشی از آسیب های فیزیکی و محیطی مانند سشوار ، اشعه ماوراي بنفش و... محافظت می نماید.

پروتئین هیدرولیز شده ذرت  محرک  تقسیم سلولی پوست ناحیه سر بوده بدین ترتیب موجب افزایش خون رسانی این ناحیه و تقویت فولیکولها یا اصطلاحا پیاز مو می‌شود.

گوار یک نرم کننده و حالت دهنده از نوع پلی ساکارید گیاهی است؛ استفاده از گوار باعث بهبود وضعیت موها و قابلیت تسهیل شانه کردن ،  کاهش الکتریسیته میان تارهای مو و احساس نرمی و حجیم شدن مو می شود.

روغن آرگان  که از هسته میوه درخت آرگان  استخراج می شود و حاوی ویتامین A،امگا6و9 نیز می باشد. پوست را مرطوب و الاستیته را بهبود میبخشد. 

کراتین نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در سلول های مو وجود دارد.کراتین موجود در شامپو لامینین باعث سهولت در شانه پذیری پس از استحمام همچنین تغذيه و آبرساني عميق مو باعث احياء و افزايش لطافت و انعطاف پذيري موها ، ايجاد شفافيت، لطافت و براقي و ترميم قسمت هاي آسيب ديده مو می شود.
Ceramides(سرامید) به طور طبیعی در فیبر مو و درپوست وجود دارد و یک نرم کننده و مرطوب کننده طبیعی است . سرامید موجود در شامپو به ساقه مو کمک می کند که مقدار رطوبت و پروتئین موجود را برای مدت زمانی طولانی درون خود نگاه دارد و نرم کنندگی مو را افزایش دهد. 

D-panthenol   دی پنتنول  این ماده از گروه ویتامین های (B5) B  بوده و یک عامل مرطوب کننده عالی برای مو و کف سر است. این ماده به راحتی در پوست سر و فولیکول های مو نفوذ کرده و سبب مرطوب و نرم شدن پوست ، افزایش بازسازی پوست ،درخشش و صافی مو نیز می شود.

شامپو ویژه کودکان ونوزادان  شامپوی فاقد نوعی ماده نگهدارنده موسوم به پارابن (FREE PARABEN)  می توانند موجب جلوگیری از مشکلات گوناگونی ازجمله سوزش و التهابات پوستی ، درماتیت ، روزاسه و واکنش های حساسیتی شدید درکودکان شود. شامپو بچه لامینین با فرمولاسیونی بسیار لطیف و ملایم  قادر است  ازهمان روزهای اولیه تولد نوزاد مصرف شود و ضمن اثر پاک کنندگی، ازبروز هرگونه تحریک پوست و سوزش چشم جلوگیری می کند؛ همچنین فقدان اسانس های مصنوعی موجب جلوگیری از حساسیت های پوستی می شود.

لطفا با تهیه شامپو های منطبق با این فرمولاسیون و حاوی عصاره های شگفت انگیز گیاهی، تحولی در سلامت پوست و موی خود ایجاد کنید... 

منابع :شماره سوم نشریه اختصاصی بهبد
رضاحسینمردی - کارشناس ارشد میکروبیولوژی شرکت گل افشان آرایش