چهارشنبه, 03 مرداد 1397 04:30

مادران شاد با رعایت پنج نکته­ ی طلایی

 گاهی اوقات بهترین توصیه به مادران این است که همیشه نباید فکرشان متمرکز بر بهترین زمانی­که بچه ها باید بخوابند و یا بهترین وقتی که بچه را باید از پوشک گرفت باشد. گاهی بهترین نصیحت به مادران این است که از خودتان شروع کنید و خودتان را هم دریابید.

۱- ارزش خودتان را دست کم نگیرید.

مادران خانه­دار، ممکن است احساس کنند از آن­جا که هیچ درآمد و عایدی برای خانواده ندارند، بنابراین نقشی در مسائل درآمدی و مالی خانه ندارند و این ممکن است احساس ناخوشایندی به آن­ها بدهد. امّا اگر کارهای بی­شماری را که در طول روز در خانه انجام می­دهید حساب کنید، نقش مالی شما خیلی محسوس و مشخص است. اقتصاددانان حساب کرده­اند که در سال ۲۰۱۳ اگر مادرها بخواهند برای تمام کارهایی که انجام می­دهند پول و حقوقی دریافت کنند، باید سالانه مبلغی در حدود ۵۸۶,۱۱۳ دلار دریافت کنند، بنابراین کار، وظایف و همین­طور نقش مفید خود را در خانه دست کم نگیرید.

۲- زمانی را به خودتان اختصاص دهید.

زمانی که مشغله مراقبت و رسیدگی به دیگران را دارید، راحت­ترین راه این است که قید توجه به خودتان را بزنید. با این وجود حتماً زمانی را به خودتان اختصاص دهید، برای مادری شاد و خرسند بودن، این کار بسیار ضروری است. لازم نیست خرج­های کلان کنید یا کارهایی لوکس و
گران­قیمت انجام دهید تا مطمئن شوید که به خودتان اهمیت می­دهید. می­توانید هر روز زمانی را در خانه به خودتان اختصاص دهید و کار مورد علاقه­تان را انجام دهید یا به خودتان زنگ تفریحی بدهید و بیرون بروید و در شهر گردش کنید، یا با دوستی قرار بگذارید و فیلمی در سینما ببینید.

۳- از مراکز نگهداری کودکان کمک بگیرید.

اگر همه­ی روز را با بچه­ها در خانه سپری می­کنید، ممکن است فکر کنید که شما موظفید بدون کوچک­ترین کمکی، تمام وقت مراقب کودک­تان باشید. امّا مراکزی وجود دارد که می­توانید برای چند ساعتی فرزند دلبندتان را آن­جا بگذارید تا با بچه­های همسن و سال خود بازی کند یا
می­توانید فرزندتان را به مادر، خواهر، دوست یا همسایه­ای آشنا و مطمئن بسپارید و زمانی کوتاه را به خودتان و کارهای  مورد علاقه­تان بپردازید.

۴- فکر نکنید قادرید هر کاری را انجام دهید.

این خبر بدی برای همه است. چیزی به اسم مادر خارق­العاده و شگفت­انگیز وجود ندارد. هر چقدر هم بخواهید که تا حدّ ممکن همه­ی کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید، نمی­توانید و این اصلاً بد نیست. برای کارهای بزرگ کمک بطلبید چون آن­ها هم به اندازه­ی کارهای جزئی مانند شست و شو، زمانبر است. شما به­جای این­که دائماً آشپزی یا گردگیری کنید، می­توانید زمان اضافی­تان را صرف بازی با فرزندانتان کنید.

۵- اولویت را به همسرتان بدهید.

شما احتمالاً احساس می­کنید همانند یک کنیز یا خدمتکار شخصی در خدمت فرزندان­تان هستید، در پایان روز، احتمالاً فقط می­خواهید دراز بکشید و برنامه­ی مورد علاقه­تان را تماشا کنید یا یک کتاب بخوانید و بودن در کنار همسرتان در طول روز، آخرین اولویت شما می­شود و در رده­ی آخر جای می­گیرد و قبل از آن­که متوجه بشوید، ارتباطتان را با فردی که شریک شما در تربیت و بزرگ کردن فرزندان­تان است از دست می­دهید و فاصله­ی بین شما عمیق­تر و بزرگ­تر می­شود. بنابراین قبل از این­که دیر شود، ازدواج­تان را نجات دهید و وقتی را به خود و همسرتان اختصاص دهید.

 

 تحریریه نشریه بهبد

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…