چهارشنبه, 03 مرداد 1397 04:30

خانم­ های شاغل بخوانند

استرس، جزء جدایی­ ناپذیر زندگی روزمره

تحقیقات انجام شده در دانمارک نشان می­دهد که اضطراب و استرس در محل کار، خطر ابتلا به بیماری­های قلبی - عروقی را در زنان کم­تر از 50 سال افزایش می­دهد. بر اساس این مطالعه، اثرات تخریبی آن، به­ ویژه در پرستاران مشاهده می­شود.

استرس­ های شغلی برای مردان نیز زیان ­آور است امّا به­ دلیل شیوع بیش­تر اضطراب در میان زنان شاغل، عوارض قلبی در آن­ها شایع­تر است. برای انجام این پژوهش، وضعیت کار و سلامتی بیش از 12000 پرستار بیمارستان، به­مدّت ۱۵ سال مورد بررسی قرار گرفت. در طی این دوره­ی زمانی، ۵۸۰ نفر از این پرستاران به­ دلیل ابتلا به نارسایی قلبی، ۳۶۹ نفر از آنان به­‌دلیل ابتلا به آنژین صدری و ۱۳۸ نفر دیگر به­‌دلیل بروز سکته­ ی قلبی در بیمارستان بستری شدند. نتایج نشان داد زنانی که در معرض فشار و استرس­ های کاری هستند ۳۵ درصد بیش­تر از سایر زنان، در معرض ابتلا به بیماری­ های قلبی قرار دارند.

همچنین مشخص شد که عوارض و بیماری­‌های قلبی ناشی از استرس­ های شغلی، زنان ۵۰ سال و کم­تر را بیش­تر تهدید می­‌کند.  در حقیقت می ­توان گفت فشارهای کاری، تأثیرات مخرب­ تری بر وضعیت سلامت زنان جوان دارد.

استرس، جزء جدایی ­ناپذیر زندگی روزمره است امّا موارد شدید آن، سلامتی افراد به ­ویژه زنان را تهدید می­کند. استرس، علاوه بر افزایش خطر بیماری­های قلبی - عروقی، موجب اختلال در تعادل هورمونی زنان شده و بی­نظمی در عادات ماهانه و حتّی ناباروری را به همراه دارد.

تحریریه نشریه بهبد 

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…