چهارشنبه, 04 مهر 1397 16:57

کشاورزی با فاضلاب در استان جریان دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: در راه‌اندازی سیستم جمع‌آوری فاضلاب‌های شهری استان موفق عمل نکرده‌ایم و بدون شک اگر فکری به حال ساماندهی و تصفیه فاضلاب‌های شهری استان نشود؛ منابع آب‌های زیرزمینی هر روز آلوده‌تر خواهند شد.

فردین حکیمی ، اظهار کرد: متأسفانه البرز در اجرای سیستم فاضلاب شهری موفق عمل نکرده است.

وی ادامه داد: هر چند طی سال‌های گذشته اقداماتی در این خصوص صورت گرفته و طرح‌هایی اجرایی شده، ولی کافی نیست و همچنان در این حوزه ضعف‌های زیادی وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر عمده فاضلاب‌های شهری استان وارد چاه‌های جذبی می‌شود که قطعاً منابع آب‌های زیرزمینی را آلوده می‌کنند.

این مسئول توضیح داد: این موضوع در برخی مناطق استان مثل چهارباغ که سطح آب‌های زیرزمینی آن به نسبت دیگر مناطق بالاتر است؛ حساسیت بیشتری دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: بدون شک اگر فکری به حال ساماندهی و تصفیه فاضلاب‌های شهری استان نشود؛ منابع آب‌های زیرزمینی هر روز آلوده‌تر خواهند شد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آبیاری برخی زمین ‌ های کشاورزی استان با فاضلاب ‌ های تصفیه نشده ؛ افزود : در بحث آبیاری زمین ‌ های کشاورزی با فاضلاب دو مصوبه هیئتوزیراندرحالاجراست.

این مسئول ابراز کرد : مسئولیت نظارت و بررسی بر این موضوع با جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری است ؛ البته این موضوع دغدغه محیط زیست هم هست و مواردی که مشاهده می‌شود را به دستگاه‌های ذی ربط ارجاع می دهیم.

وی اظهار کرد : در چند مورد با متخلفان این حوزه برخورد شده ولی هنوز گزارش ها حاکی است که آبیاری مزارع و زمین های کشاورزی با فاضلاب تصفیه نشده در استان در جریان است .

حکیمی گفت : در حال حاضر در بخش جنوبی کرج به ویژه چهارباغ شاهد بیشترین موارد آبیاری زمین های کشاورزی با فاضلاب هستیم.

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…