چهارشنبه, 11 مهر 1397 15:27

گوشت های غیر قابل مصرف شناسایی می شود

بیش از ۲۳ تن لاشه گوشت قرمز غیر قابل مصرف در بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه های دام استان در ۶ ماهه نخست سال جاری ضبط شد.

دکتر سید محسن ابوترابی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اظهار داشت: تعداد ۷۹ هزار و ۲۹ راس دام شامل دام سبک و سنگین و شتر مرغ در این بازه زمانی شش ماهه مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفته است که از این تعداد بالغ بر ۴ هزار و ۱۱۶ تن گوشت قرمز استحصال و میزان ۲۳ هزار و ۱۹۶ کیلو گرم لاشه ضبط گردیده است.

وی در خصوص عملیات نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده های دامی تصریح کرد: از تعداد ۳۱ هزار و ۷۳۶ مورد بازدید، تعداد ۷۰۵ مورد تخلف بهداشتی کشف و ۴۷۱ مورد نمونه برداری انجام گرفته است.

 رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان البرز  ادامه داد: فرآورده های ضبط شده در این بازرسی ها بالغ بر ۵۶ تن و ۷۶۲ کیلوگرم فرآورده خام دامی ضبط و میزان ۲۵ تن و ۷۹۵ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف معدوم گردیده است.

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی گفت: در بازرسی ها و نظارت های ادارات دامپزشکی شهرستان های استان البرز در این مدت تعداد ۲۱۰ مورد از این تخلفات به مراجع غذایی ارجاع داده شد.

دکتر ابوترابی افزود: درعملیات بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه های صنعتی طیور استان از تعداد ۶ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۹۸۶ قطعه طیور کشتار شده به وزن ۱۵ هزار و ۶۰۹ تن تعداد ۱۸ هزار و ۲۸۷ لاشه ضبط شد.

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…