دوشنبه, 23 مهر 1397 16:02

رونمایی ضدعفونی کننده سطوح مرغداری ها و دامداری ها با حضور معاون رییس جمهوری

 با حضور معاون رییس جمهوری در غرفه کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی کشور، از یک محصول مورد نیاز مرغداران و دامداران بر پایه فناوری نانو رونمایی شد.

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به اتفاق دکتر علیرضا رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور از محصول 'ضدعفونی کننده سطوح مرغداری ها و دامداری ها' برپایه دانش نانو که مراحل اخذ تاییدیه سازمان دامپزشکی کشور را با موفقیت گذرانده است، رونمایی کرد.

بنابراین گزارش، رفیعی پور در مقابل غرفه کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی کشور در اشاره به کلیاتی از فعالیت های در دست اقدام این کمیته در ارائه محصولات کاربردی مورد نیاز جامعه مرغداران و دامداران کشور از جمله پیگیری توافق نامه 3 سال پیش بین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه فناوری نانو مبنی بر صدور مجوز دامپزشکی برای محصولات دارویی و

ملزومات نانویی که تست های مدنظر سازمان دامپزشکی را طی می کند، امضا شده بود؛ اظهار کرد: در این راستا در حال حاضر به استثنای محصولی که امروز رونمایی می شود، 14 محصول تولید شده دیگر در حال گذراندن مراحل نهایی اخذ مجوز است.

وی در عین حال یادآور شد: از آنجا که مراحل اخذ مجوز برای محصولات دامپزشکی، دشوارتر از محصولات حوزه پزشکی است، لذا مراحل اخذ مجوزبرای این قبیل محصولات، زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز در حاشیه بازدید از غرفه سازمان دامپزشکی پس از شنیدن ویژگی های محصول رونمایی شده و اظهارات ریاست سازمان دامپزشکی کشور گفت: از آنجا که توسعه حوزه دانش در بخش کشاورزی در زمینه اقتصادی هم تأثیرگذار خواهد بود، لذا موسسات تحقیقاتی با تمام قوا و توجه به نیازهای بخش های تولیدی بخش

کشاورزی از جمله حوزه دامپزشکی به دنبال روش های تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی باشند که در زندگی مردم تاثیر گذار خواهد بود.

وی با بیان این که باید پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود و بخش دولتی هم می تواند از این راه درآمد داشته باشد، اعلام کرد: دولت از طرح های کارآمد و جدید کشاورزی حمایت کامل می کند.

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…