شنبه, 09 تیر 1397 04:30

مناسب بودن منطقه ویژه اقتصادی پیام برای برگزاری اردهای تیم ملی

منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز دارای ظرفیت های بسیار خوبی برای برگزاری اردوهای ورزشی کشور است.
به گزارش نشریه اختصاصی بهداشت و سلامت «بهبد» محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه در نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون ورزش های کم بینایان و نابینایان که در فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز برگزار شد اظهار داشت : نیاز است در حوزه ورزش هایی که شانس مدال آوری بالاتر است ، سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود : با هدف آماده سازی ورزشکاران اعزامی به این دوره از رقابت ها می توان از ظرفیت های مجموعه هایی مانند منطقه ویژه پیام البرز استفاده کرد.
آذری جهرمی گفت: با هدف بهبود روند خدمات رسانی و آماده سازی ورزشکاران اعزامی به رقابت های پاراآسیایی 2018 جاکارتا، در 2 هفته آینده نشست مشترکی با حضور اعضای هیات رئیسه فدراسیون و وزیر ورزش و جوانان برگزار می شود تا ضعف ها، کاستی و نیازها بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام شود.
وی ادامه داد: در رشته های ورزشی مانند شنا که ظرفیت مدال آوری بیشتری دارد باید نسبت به افزایش تعداد ورزشکاران آن اقدام کرد.
آذری جهرمی گفت: مدال آوران ورزش های انفرادی در بازی های پاراآسیایی جاکارتا در صورت کسب مدال طلا، 160 سکه، نقره 80 سکه و برنز60 سکه بهار آزادی هدیه می گیرند.
وی ادامه داد: ورزشکاران در رشته های تیمی نیز در صورت کسب هر کدام از مدال ها نصف سکه های ورزش های انفرادی را هدیه خواهند گرفت.
در این مراسم، تفاهم نامه همکاری بین خبرگزاری ایران پرس و فدراسیون ورزش های کم بینایان و نابینایان با حضور وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات و معاون وزیرامور خارجه منعقد شد.
اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی گلبال بانوان نابینا و کم بینا اعزامی به مسابقات پاراآسیایی 2018 جاکارتا از دوم تیرماه در منطقه ویژه اقتصادی پیام آغازشده و به مدت 10 روز در حال برگزاری است.

منتشرشده در رویداد