یکشنبه, 10 تیر 1397 04:30

نجات تالاب صالحیه از مرگ

پیگیری های اداره کل محیط زیست استان البرز برای آبگیری تالاب صالحیه به نتیجه نشست .
به گزارش نشریه اختصاصی بهداشت و سلامت «بهبد» ، مهندس فردین حکیمی مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان البرز در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: استاندار البرز در محوطه تالاب صالحیه حضور و از نزدیک با ظرفیت ها، توانمندی ها و تهدیدهای زیست محیطی ناشی از خشک شدن احتمالی تالاب آشنا شد.
مدیر کل محیط زیست استان البرز خاطر نشان ساخت: در کارگروهی که بعد از حضور استاندار در محوطه تالاب برگزار شد احیای تالاب نظرآباد با همکاری دستگاه های ذیربط از قبیل جهاد کشاورزی ، آب منطقه ای و ... پیشنهاد گردید. همچنین پیشنهاد شد با توجه به شروع فصل تابستان و آغاز هجوم ریزگردها از خشک شدن تالاب جلوگیری به عمل آید و بر حسب نیاز تالاب آبگیری شود و کانال های آبی که به تالاب ختم می شوند لایروبی شوند تا در فصل بارش آب های ناشی از بارندگی روان تر به تالاب هدایت شوند. همچنین پیشنهاد شد تا امکان استفاده از پساب مسکن مهر نظرآباد توسط اداره کل محیط زیست و آب منطقه ای البرز جهت آبگیری تالاب مورد مطالعه و ارزیابی قرار گیرد.
مهندس فردین حکیمی در پایان از زحمات و پیگیری های فرماندار نظرآباد جهت اطلاع رسانی مخاطرات احتمالی ناشی از خشک شدن تالاب تقدیر و تشکر نمود و افزود بی شک پیگیری های مسوولان شهرستان در ایجاد حساسیت مسوولان استان نقش به سزایی داشته است.

منتشرشده در رویداد