یکشنبه, 10 تیر 1397 04:30

رودخانه ها بیشترین میزان غرق شدگی در کشور را دارند

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، گفت: تامین مولفه های فردی و اجتماعی اولین دغدغه نظام سلامت است.

به گزارش نشریه اختصاصی بهداشت و سلامت «بهبد» به نقل از وبدا، دکتر سید محمد هادی ایازی، معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در آیین افتتاحیه دومین همایش ملی «پیشگیری از حوادث غرق شدگی» که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در دهکده ساحلی بندر انزلی برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این همایش، پیشگیری از حوادث را یکی از مفاهیم اجتماعی شدن سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: حوادث غرق شدگی از دغدغه های شورای اجتماعی سلامت به شمار می رود. همچنین نظام سلامت، مسئولیت هایی متعددی داشته که تامین مولفه های فردی و اجتماعی به عنوان امری بسیار مهم، اولین مساله آن است. بر همین اساس توجه و اقدام در این باره می تواند موجب کاهش دغدغه مردم شود.

دکتر ایازی کاهش آسیب پذیری استفاده کنندگان از سواحل دریا به انواع بیماری ها، آموزش همگانی و رعایت استانداردهای بهداشت با استفاده از ظرفیت های مردمی و سمن ها را از جمله راهبردهای ارائه خدمات بهداشتی در دستور العمل جامع مدیریت سواحل کشور عنوان کرد.

وی ضمن تشریح وظایف تخصصی و اجتماعی وزارت بهداشت در دستور العمل جامع مدیریت سواحل کشور، یادآور شد: میزان کل مرگ و میر در دنیا، 6.8 درصد در هر 100 هزار نفر است، این در حالی است که ما در سال 96 فوت 1026 نفر را در کشور را بر اثر غرق شدگی شاهد بودیم.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به مرگ 439 نفر بر اثر غرق شدگی در تابستان 96 ، اظهار داشت: این میزان 43 درصد کل غرق شدگان کل کشور در این سال است. بیشترین میزان غرق شدگان در هر سال مربوط به رودخانه ها است و این مهم صرفا مختص استان های شمال کشور نبوده، بلکه استان های جنوبی از جمله خوزستان را نیز، شامل می شود.

دکتر ایازی بیشترین میزان غرق شدگی را در رودخانه های استان خوزستان عنوان کرد و گفت: در استان گیلان این میزان غرق شدگی به نسبت کمتر است و این امر به واسطه آموزش هایی است که در این خصوص انجام گرفته است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ سازی و آموزش می توان کاهش حوادث غرق شدگی را شاهد بود و برگزاری این گونه همایش ها را بسیار مثمر ثمر خواند.

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…