اهداف سفر وزیر بهداشت به اتریش و سوئیس تشریح شد

در سفر اروپایی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به همراه رییس جمهور سند همکاری های جامع بهداشتی بین وزارت بهداشت ایران و وزارت بهداشت عمومی فدرال سوئیس و  سند ثبت دیابت و بیماری های غیرواگیر با اتریش امضاء خواهد شد.

به گزارش نشریه اختصاصی بهداشت و سلامت « بهبد» به نقل از وبدا قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل امضای سند همکاری های جامع بهداشتی بین وزارت بهداشت و وزارت بهداشت عمومی فدرال سوئیس را از اهداف سفر وزیر بهداشت به کشور سوئیس برشمرد و گفت: همچنین امضای سند ثبت دیابت و بیماری های غیرواگیر، قرارداد همکاری در زمینه اخلاق پزشکی با دانشگاه زیگموند فروید و تفاهم نامه همکاری های علمی آموزشی با دانشگاه کریمز را از جمله اهداف سفر وزیر بهداشت کشورمان به کشور اتریش است.

دکتر محسن اسدی لاری در گفت و گو با وبدا درخصوص اهداف سفر هیات وزارت بهداشت به کشورهای سوئیس و اتریش گفت: در تاریخ 11، 12 و 13 تیرماه، وزیر بهداشت و هیات همراه در معیت رییس جمهور به کشورهای اتریش و سوئیس سفر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در سفر به کشور سوئیس سند همکاری های جامع بهداشتی با حضور رییس جمهور کشورمان به امضا خواهد رسید، تصریح کرد: با توجه به افزایش چالش های ملی و جهانی در زمینه سلامت، دو کشور متعهد می شوند تا در زمینه بیماری های غیرواگیر و درمان مبتنی بر فرد، ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری های عفونی (مانند عفونت های منتقله از راه جنسی، مثل ایدز، اچ آی وی)، دسترسی به داروها، سلامت روان و اعتیاد، به تبادل اطلاعات، تجربه و تخصص پرداخته و به همکاری های دو جانبه در این خصوص ادامه دهند.

دکتر اسدی لاری با اشاره به اینکه شرکت در همایش سرمایه گذاری در بخش سلامت از دیگر برنامه های این سفر است، افزود: این همایش با حضور 120 شرکت ایرانی و سوئیسی برگزار خواهد شد و در افتتاحیه این همایش روسای جمهور دو کشور حضور خواهند داشت.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل، ملاقات مدیران عامل شرکت های دارویی و غذایی سوئیسی مانند نستله، رش و نوارتیس که در ایران فعالیت دارند با وزیر بهداشت کشورمان را یکی دیگر از اهداف این سفر برشمرد و گفت: به دنبال این ملاقات، توسعه فعالیت این شرکت ها در ایران مدنظر خواهد بود.

وی گفت: در این سفر دکتر اصغری، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و داروی ایران، از برخی شرکت های دارویی کشور سوئیس بازدید به عمل خواهد آورد.

دکتر اسدی لاری درخصوص جزییات سفر به کشور اتریش گفت: در سفر به اتریش نیز همایش سرمایه گذاری در بخش سلامت برگزار خواهد شد، همچنین در سفر به اتریش نیز چند سند از جمله سند ثبت دیابت و بیماری های غیرواگیر، قرارداد همکاری با دانشگاه کریمز اتریش و قرارداد همکاری با دانشگاه زیگموند فروید در زمینه اخلاق پزشکی به امضا خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در این سفر بخش خصوصی نیز برای امضای دو سند حضور پیدا خواهند کرد، یادآور شد: در سفر به اتریش، دوسند مربوط به بخش خصوصی با موضوع سرمایه گذاری های مشترک ایران و اتریش درخصوص مراکز تصویربرداری بیمارستان های ایران و دیگری با موضوع مشارکت در تاسیس شرکت اداره کننده بیمارستانی در ایران در اتاق بازرگانی کشور اتریش به امضا خواهد رسید.

نویسنده

حامد

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما

بیشتر بخوانید

خبرخوان توییتر

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…