اجرای طرح واکسیناسیون طیور در 4 استان کشور

سال گذشته طغیانی در بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان داشتیم که این طغیان از سال 95 شروع و در سال گذشته نیز ادامه داشت که تا اوایل سال 97 هم متاسفانه به شکل سینوسی گزارش هایی از کانون های بیماری داشتیم.
به گزارش نشریه اختصاصی بهبد به نقل از ایرنا ، رفیعی پور رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال 96، گفت:  امسال برای پیشگیری از این بیماری برنامه هایی مانند رصد، پایش، تشخیص بیماری، معدوم سازی و در صورت نیاز اقدامات امنیت زیستی در حوزه طیور خواهیم داشت.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: واکسیناسیون طیور از 10 روز پیش دراستان قزوین آغاز شده و به ترتیب در استان های البرز، تهران وقم انجام می شود.
وی اضافه کرد: این طرح در افزایش سطح ایمنی صنعت مرغداری کمک زیادی می کند که در کنار آن اقداماتی همچون ورود به حوزه مرغداری های غیرمجاز برای تعیین تکلیف آنها داشتیم.
وی گفت: دربخش پرورش مرغ های بومی و سنتی در روستاها اقدامات خوبی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی شروع کردیم که این مرغداری ها هم تحت نظر و با مدیریت بهداشتی به تولیداتشان ادامه بدهند تا خطری برای صنعت طیور نباشند.
رییس سازمان دامپزشکی کشور افزود: در پی تفاهم نامه ای که با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید، کنترل تمام جابه جایی صنعت طیور مانند تخم مرغ، مرغ، غذای صنعت طیور و کود مرغی در مبادی مختلف کشور انجام می شود.
رفیعی پور با بیان اینکه این مجموعه اقدامات جلوی طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد را در سال 97 خواهد گرفت، اظهار داشت: در ابتدای سال جاری به شکل پراکنده در برخی از استان ها کانون های محدودی داشتیم که مجموع این کانون ها به 17 مورد می رسید .

فوت 2 نفر بر اثر بیماری تب کریمه کنگو
رئیس سازمان دامپزشکی کشور درخصوص تب کریمه کنگو گفت: این ویروس در تمام استان های کشور وجود دارد واگر به توصیه های بهداشتی دامپزشکی عمل شود، حتی یک مورد بیماری در کشور نخواهیم داشت.
رفیعی پور افزود: امسال 2 نفردر استان های همدان و کرمان براثر تب کریمه کنگو جان خود را از دست دادند که علت آن بی توجهی به توصیه های بهداشتی بود.
وی بیان داشت: اگر دام خارج از کشتارگاه ذبح شود امکان ابتلا به این بیماری و دیگر بیماری ها مانند تب مالت و سیاه زخم وجود دارد.

نویسنده

حامد

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما

بیشتر بخوانید

خبرخوان توییتر

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…