پنج شنبه, 14 تیر 1397 04:30

آغاز احداث دهکده سلامت

کلنگ احداث دهکده سلامت در منطقه گردشگری برغان ساوجبلاغ به زمین زده شد.
به گزارش نشریه اختصاصی بهداشت و سلامت «بهبد» استاندار البرز در آیین کلنگ زنی دهکده سلامت گفت: نگاه در البرز به مقوله توسعه با در نظر گرفتن ملاحظات محیط زیستی است.
محمد علی نجفی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران با توجه به این موضوع باید مسیر توسعه را در پیش گیرند، گفت: شرایط برای ایجاد جهش در فعالیت های بخش خصوصی در البرز فراهم است و در تلاش برای رفع موانع هستیم.
استاندار البرز خاطرنشان کرد: بخش خصوصی در ایجاد پروژه های خود باید نگرانی های بخش کشاورزی و محیط زیست را نیز در نظر بگیرد و اجرای پروژه ها در نهایت باید به رضایت مندی مردم منجر شود.
در دهکده سلامت بیمارستان 100 تختخوابی ایجاد می شود که در صورت تامین مسیر تردد برای آغاز عملیات اجرایی، پروژه تا سال آینده به بهره برداری می رسد.
کمک دولت به بخش عوارض و اختصاص متراژ بیشتری زمین از جمله درخواست های بخش خصوصی از استاندار البرز در جریان کلنگ زنی نخستین دهکده سلامت در استان بود.
استاندار البرز در حاشیه این مراسم نیز با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی برای اجرای پروژه های بخش خصوصی تلاش کنند، گفت: حمایت از بخش خصوصی از تکالیف مهم دستگاه های اجرایی است.
نجفی با اشاره به اینکه موسسه خیریه محب اجرای پروژه دهکده سلامت را عهده دار است، گفت: این پروژه از پروژه های مهم کشوری است که منشا برکات بسیاری برای کشور و البرز خواهد بود.
وی تصریح کرد: آغاز این پروژه نوید تحولی دیگر در عرصه سلامت است که همراهی های لازم در اجرای آن ضروری است. این طرح با سرمایه‌گذاری موسسه غیرانتفاعی و در زمینی به مساحت یک هکتار راه‌اندازی می‌شود.
ارائه خدمات به بیماران نیازمند به بازتوانی، گردشگری سلامت یا همان توریسم درمانی از اهداف مهم ساخت دهکده سلامت در منطقه گردشگری بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ است.
محمد ابراهیم معراجی رییس هیات مدیره غیر انتفاعی گردشگری محب گفت: دهکده سلامت در زمینی به وسعت ۱۰ هزار مترمربع با 45 هزارمترمربع زیربنا به صورت یک و 2 طبقه در مدت زمانی یک ساله ساخته خواهد شد
وی افزود: این دهکده دارای 18 نوع باغ، بدون ساختمان آپارتمانی، با خودروهای برقی در محیطی طبیعی و بدون انواع آلودگی‌های زیست محیطی طراحی شده که ۳۰ درصد از انرژی های این مجموعه توسط فناوری نوین تولید می شود.
وی افزود: این طرح به گونه‌ای طراحی شده که احتیاج به آبیاری زیاد و مصرف کودهای شیمیایی نداشته و از خاک‌هایی که قابلیت حفظ آب را به مدت زیادی دارد، استفاده خواهد شد.
در این مرکز خدمات تخصصی در زمینه بهبود استرس، اختلالات روانی بر اساس دانش روز جهان در زمینه پزشکی روان تنی، روان‌شناسی سلامت، درمان‌های مکمل و جایگزین و روان‌شناسی فرافردی بنا شده است.

 

منتشرشده در رویداد