پنج شنبه, 14 تیر 1397 04:30

در بخش قطع اشجار خلاء قانونی وجود دارد

تغییر کاربری اراضی از جمله مهمترین مباحثی است که باعث ایجاد آلودگی در سطح کرج شده است .
فردین حکیمی مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان البرز با اعلام این مطلب افزود : در شهرهای مختلف استان شاهد تغییر کاربری اراضی بودیم و هستیم و چنان در سطح گسترده ای اتفاق افتاد که در سال های گذشته اخبار آن در صدر اخبار استان قرار گرفت.

وی افزود این تغییر کاربری ها به اندازه ای وسیع بود که موجب واکنش دادستان های شهرهای مختلف استان ورود آنها برای تخریب ویلاها و تغییر کاربری ها شد.
حکیمی خاطر نشان ساخت : در واقع شهروندان باید مطلع باشند احداث یک ویلا جدا از اینکه اراضی باغی و کشاورزی را از بین می برد منجر به احداث یک چاه عمیق آب می شود که نتیجه آن از بین رفتن منابع آبی زیرزمینی و فرونشست زمین به دنبال خواهد داشت .
وی افزود در محدوده شهری نیز قطع درختان کهنسال و تغییر کاربری اراضی در مقیاس وسیع روی داده و تقریبا هر روز از این دست گزارش ها به دست ما می رسد؛ در واقع در بخش قطع اشجار خلاء قانونی وجود دارد .

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان البرز خاطر نشان ساخت در کمیسیون ماده هفت، قانون حفظ فضای سبز شهری مصوباتی به تصویب می رسد که به مالک اختیار قطع درخت جهت ساختمان سازی می دهد . با این روندی که در داخل و خارج شهر رخ داده و اراضی کشاورزی که زمانی حاصلخیز بوده و کرج به عنوان قطب کشاورزی شناخته می شده اکنون به ویلا تبدیل شده است و باید گفت مجموعه این اقدامات باعث تبدیل باغشهر کرج به یکی از آلوده ترین شهرهای ایران شده است.

 

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…