شنبه, 24 شهریور 1397 18:33

‍ استفاده از ظروف پلاستیکی برای نذورات ممنوع است

مديركل استاندارد استان البرز گفت: استفاده از ظروف يك‌بار مصرف پلاستيكی در توزيع نذورات ممنوع است.
فتانه شكرالهي اظهار کرد: با توجه به فرا رسيدن ايام سوگواری در ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسينی، برای توزيع نذورات از ظروف يك‌بار مصرف گياهی و تخريب‌پذير به شرط درج موضوع بر روي بسته‌بندی، و برای نوشيدنی‌های داغ از ظروف كاغذی با لايه داخلی سفيد رنگ استفاده شود.

وي افزود: استفاده از ظروف پلاستيكی اعم از ظروف پروپيلن و پلی‌استايرن به ترتيب دارای علامت مثلث شكل در زير ظرف مانند ليوان و بشقاب با عبارات PP و PS صرفاً برای مصرف نوشيدنی و غذاهای سرد توصيه می‌شود.

این مسئول ابراز کرد: ظروف غذایی از جنس فوم پلی‌استايرن نيز برای غذاهای داغ نامناسب است زيرا مجاورت مايعات داغ يا مواد غذايی داغ در اين گونه ظروف، موجب آزاد شدن تركيبات شيميایی سمی مونومرها می‌شود كه برای سلامت انسان بسيار خطرناك است و آلودگی زيست محيطی را به دنبال دارد.

وی در پايان تصريح كرد: استفاده از مواد بازيافت برای توليد ظروف يكبار مصرف غير مجاز بوده و توليد كنندگان صرفاً مجاز به استفاده از مواد اوليه نو هستند.

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…