سه شنبه, 03 مهر 1397 16:07

حضور هوشمندانه دانش آموزان در میدان جنگ تبلیغاتی

نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه اکنون در میدان نبرد اقتصادی و تبلیغاتی قرار داریم، گفت: شما دانش آموزان می توانید در جنگ تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی با قدرت حاضر شوید و توطئه های دشمنان را خنثی کنید.

دکترمحمدعلی نجفی در مراسم متمرکز بازگشایی مدارس استان که در مدرسه شاهد شهید رضا پناهی برگزار شد با تسلیت ایام سوگواره سالار شهیدان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: اول مهر، روزی خجسته برای دانش آموزان، معلمان، فرهنگیان، خیرین مدرسه ساز و مسئولان است.
وی با اشاره به سال 59 که مردم ایران با حمله ددمنشانه صدام و صدامیان مواجه شدند، ادامه داد: در چنین روزهایی دانش آموزان و معلمان علاوه بر اینکه مسئولیت بزرگ علم آموزی و تحصیل را داشتند، برای حضور در سنگرهای دفاع از میهن اسلامی نیز آماده می شدند.

*حمله اخیر دشمنان به اهواز در راستای اهداف شوم مستکبران علیه جمهوری اسلامی است

وی گفت: با گذشت حدود 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، مستکبران و دشمنان نظام همچنان با آتش افروزی در منطقه درصدد حمله به جمهوری اسلامی را دارند و روز گذشته نیز در راستای این اهداف شوم، تعدادی از هموطنان اهوازیمان را به شهادت رساندند.
دکترنجفی افزود: در روزهایی که جمهوری اسلامی در تدارک برای برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب است، اتفاقی ناگوار با پشتیبانی استکبار این مملکت عزیز ما را مورد تعرض قرار می دهد و مردم را به خاک و خون می کشد.

*حضور هوشمندانه دانش آموزان در میدان جنگ تبلیغاتی، توطئه های دشمنان را خنثی می کند

وی اضافه کرد: امروز نیز خانواده شهدا و ایثارگران، الگوی ما برای استقامت و بردباری هستند و همچنان با صلابت در عرصه های مختلف حضور دارند.
استاندار البرز با بیان اینکه اکنون در میدان نبرد اقتصادی و تبلیغاتی قرار داریم، گفت: شما دانش آموزان می توانید در جنگ تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی با قدرت حاضر شوید و توطئه های دشمنان را خنثی کنید.

*البرز علیرغم کمبودهای فضای آموزشی، حائز رتبه های برتر دانش آموزان در کشوری است

وی افزود: البرز علی رغم مشکلات عدیده ای که در تامین فضای آموزشی دارد، حائز رتبه های برتر فراوانی در عرصه های مختلف و المپیاد های علمی، پژوهشی و فناوری است.
دکترنجفی با اشاره به حضور فعال خیرین مدرسه ساز در استان خاطرنشان کرد: امروز 180 خیر مدرسه ساز در 180 مدرسه استان، زنگ آغاز سال تحصیلی را نواختند.

*تعداد دانش آموزان کشور از جمعیت بسیاری از کشورهایی که قصد لطمه زدن به نظام را دارند، بیشتر است

وی گفت: اکنون حدود 14 میلیون دانش آموز در مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند که این تعداد از جمعیت کل بسیاری از کشورهایی که درصدد لطمه زدن به ایران اسلامی هستند، بیشتر است.

*بیش از 110 شرکت دانش بنیان در البرز فعال و مستقر است

استاندار البرز افزود: البرز قطب علم و فناوری است و این فعالیت ها از دورن شما دانش آموزان شکل گرفته که بیش از 110 شرکت دانش بنیان در استان البرز مستقر هستند.
وی با اشاره به اینکه بیش از 600 هزار کلاس درس در کشور داریم، بیان کرد: ظرف چند سال آینده جمعیت دانش آموزان کشور از 16 میلیون نفر عبور خواهد کرد اگرچه در برخی موارد برای کشور چالش محسوب می شود، ولی ثروت و سرمایه ای بزرگ هستند.
دکترنجفی گفت: ما شرایطی در کشور داریم که نیاز به اندیشه های برتر و رویشی دیگر داریم، انتظار می رود با رویکرد جدیدی، امروز نظام آموزشی به دغدغه های اجتماعی بپردازد.

*کمبودهای آموزش و پرورش استان با مساعدت مجموعه استان جبران می شود

وی افزود: استان مهاجرپذیر و پرجمعیت البرز در حوزه تامین فضاهای آموزشی و امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی دانش آموزان با کمبودهای فراوانی مواجه است از این رو باید از تمامی امکانات استان که در اختیار ادارات، سازمان ها، دستگاه ها و نهادهای دولتی است، بهره برداری شود.
استاندار البرز ادامه داد: شهرداری ها و شوراهای شهر و روستا نیز باید در راستای مساعدت برای تامین نیازهای آموزشی اقدام کنند.

منتشرشده در رویداد