سه شنبه, 03 مهر 1397 16:24

چراغ روشن تعزیه در نظرآباد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد نظرآباد گفت: قدمت برپایی مراسم تعزیه در این شهرستان به بیش از یک قرن می‌رسد.

رضا رنجبرکهن ، اظهار کرد: تعزیه یکی از ماندگارترین هنرهای آیینی ایرانیان است که از دیر باز توانسته جایگاه خود را در بین مردم پیدا کند.

وی افزود: این نوع نمایش بهترین راه ترویج فرهنگ غنی عاشورا است به همین دلیل باید سعی شود از اشعار و متن‌های پرمغز و بامحتوا برای اجرای آن بهره برد.

این مسئول ابراز کرد: تعزیه نقش مهمی در بازسازی وماندگاری صحنه‌های کربلا داشته و توانسته یکی از تأثیرگذارترین حماسه‌های دینی و فرهنگی شیعیان را ماندگار کند.

وی با تأکید بر این‌که حفظ واعتلای این نمایش آیینی در گرو حمایت مسئولان است؛ توضیح داد: بدون شک با حمایت‌های مادی و معنوی مسئولان، هنرمندان این رشته انگیزه بیشتری برای فعالیت پیدا می‌کنند و چراغ این هنر روشن باقی می‌ماند.

رنجبر کهن اضافه کرد: هنرمندان این رشته هم باید در انتخاب متن و نحوه اجرا دقت کافی داشته باشند و اجازه ندهند برخی بدعت‌ها وارد این نمایش دینی شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد نظرآباد به پیشینه این هنر در این شهرستان اشاره کرد و گفت: زمان اجرای اولین تعزیه‌ها در نظرآباد به بیش از صد سال پیش بر می‌گردد.

وی اظهار کرد: در دهه محرم امسال بیش از 80 مجلس تعزیه در نظرآباد برپا شده که همگی با استقبال مناسب مردم روبه رو شده‌اند.

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…