سه شنبه, 29 آبان 1397 16:59

پیگیر احداث کتابخانه مرکزی استان هستم

استان البرز هنوز کتابخانه مرکزی ندارد.

احمدعلی هراتی مدیر کل کتابخانه های استان البرز در نشست خبری که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار با بیان اینکه استان البرز با جمعیت بالای ۲ میلیون نفر فقط ۶۸ باب کتابخانه عمومی دارد، گفت: درتعامل خوبی که با استانداری البرز و شورای شهرکرج داریم مقرر شد تا در آینده ای نزدیک احداث کتابخانه مرکزی در دستور کار قرار بگیرد.
احمد علی هراتی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز در نشست خبری که با اصحاب رسانه داشت تقارن هفته کتاب و کتاب خوانی با روز ۲۴ آبان ماه که به نام فیلسوف بزرگ و صاحب المیزان علامه آیت الله طباطبایی نامگذاری شده  را مایه افتخار کتابداران دانست.

وی افزود : اینکه در دین اسلام کتاب به عنوان معجزه نبی مکرم اسلام ذکر می شود نشان از جایگاه ارزشمند قرآن در دین مبین و فرهنگ اسلام دارد .
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز خاطرنشان کرد: البرزنشینان علاقمندی به علم و دانش را به خوبی نشان داده اند چراکه سرانه مطالعه دراین استان نسبت به سایر استان ها دررتبه بالاتری قرار دارد.
هراتی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ و کتاب تعامل خوبی با شهرداری ها و شورای شهر صورت گرفته، افزود: این تعامل حکایت از آینده خوبی درحوزه کتاب و کتابخوانی دارد چراکه توسعه کتابخانه ها در شهرستان های البرز رو به رشد است.
وی با اشاره به اینکه کتابخانه مرکزی در البرز وجود ندارد، گفت: در تعاملی که با استانداری البرز و شورای شهرکرج داریم مقرر شد تا در آینده ای نزدیک احداث کتابخانه مرکزی در دستور کار قرار بگیرد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز به جشنواره اهداء کتاب که اتفاق بسیارخوبی بود اشاره کرد و گفت: با همکاری شهرداری و سازمان پسماند کرج شهروندان می توانند با تماس با شماره ۱۳۷کتاب های خود را تقدیم کتابخانه های عمومی کنند.
وی اضافه کرد: از طریق اداره پست آدرس کتابخانه ها به درب منزل می آید تا از این طریق شهروندان کتاب ها ی خود را به کتابخانه های شهر اهدا کنند.
این مسئول به همایش شهرداران و دهیاران درموضوع کتاب وکتابخوانی اشاره کرد و گفت: این همایش که اولین بار در استان برگزار شد مقرر شد با هم اندیشی وهمیاری دهیاران و شهرداری ها برای توسعه کتابخانه های عمومی سطح شهر اقدامات خوبی صورت بگیرد.
هراتی با اعلام اینکه طرح اهدا کتاب از ۲۴ آبان ماه آغاز و تا ۲۴ آذرماه جاری ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در آینده ای نه چندان دور، طرح های بیشتری در این زمینه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی به اجرا درمی آید.
وی در پایان با اشاره به اینکه البرز با جمعیت بالای ۲ میلیون نفر فقط ۶۸ باب کتابخانه عمومی دارد، گفت: امیدواریم با همکاری و تعامل با سایر ارگان ها به نتایج قابل قبول تری برسیم.
در پایان نشست خبری مدیر کل کتابخانه های استان البرز پاسخگوی پرسش های خبرنگاران بود.

منتشرشده در رویداد