شنبه, 09 تیر 1397 04:30

تزریق چربی، فیلر طبیعی

چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربردهای زیادی در طب زیبایی دارد. در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته‌شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند داده می‌شود.

کاربرد تزریق چربی:

  • پرکردن بخش های مختلفی از صورت مثل اطراف چشم، گونه و شقیقه‌ها؛ که به علت افزایش سن بافت چربی خود را از دست داده اند؛
  • بزرگ کردن سینه در افرادی که افتادگی سینه ندارند ؛
  • جوان‌سازی دست و برطرف کردن ظاهر استخوانی آن؛
  • جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان؛
  • لیفت صورت؛
  • رفع غیر قرینگی‌های صورت.

مزایای تزریق چربی:

در این روش چون چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود، صددرصد طبیعی است و احتمال واکنش آلرژیک وجود ندارد، همچنین عوارض آن بسیار کم بوده و چربی پس از تزریق، خون‌رسانی شده و بخشی از بافت  زنده بدن می‌شود؛ بنابراین زیرپوست امکان جابه‌جایی ندارد. البته پس از تزریق چربی دوره نقاهت دوهفته‌ای لازم است تا تورم و کبودی از بین برود. معمولاً تزریق چربی به جلسات دوم و گاهی سوم نیاز دارد.

این عمل به‌صورت سرپایی در کلینیک  و اکثراً با بی‌حسی موضعی انجام می شود . طول مدت عمل یک تا سه ساعت بوده که به وسعت محل عمل و مقدار تزریق بستگی دارد.

توصیه‌های پس از عمل:

تورم و درد در محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته‌شده، عادی است. کبودی معمولاً در زیر چشم‌ها است و به‌تدریج طی چند روز تا دو هفته برطرف می‌شود. جهت پیشگیری از عفونت، چند روز آنتی‌بیوتیک مصرف‌شده و جهت کاهش درد، مصرف مسکن کافی است.

ماندگاری چربی:

ماندگاری چربی بستگی به محل آن دارد؛ برای نمونه در بخش‌هایی از بدن که حرکت کمتری دارد مانند گونه، زیر چشم، پشت دست و سینه بیشتر است و در نواحی در حال حرکت، کمتر است؛ مانند لب و اطراف دهان.

معمولاً چربی به آهستگی توسط بدن جذب می‌شود؛ ولی میزان جذب متغیر است. در بسیاری از بیماران ممکن است حدود نیمی از چربی در طی چند ماه اول جذب شود. اکثر بیمارانی که تزریق چربی انجام می‌دهند از نتایج عمل راضی بوده و در بسیاری از بیماران به مقدار قابل‌توجهی چین‌وچروک و افتادگی صورت، کاهش یافته  و در نواحی دیگر مانند ناحیه تناسلی و پشت دست‌ها باعث جوان‌سازی و بهتر شدن ظاهر می‌شود.

در تمامی بیماران کم‌وبیش مقداری از چربی تزریق‌شده به‌طور دائم باقی می‌ماند. اگر هم‌زمان با تزریق چربی، لیزر فرکشنال(CO2) انجام شود، نتایج جوان‌سازی بیشتر‌ خواهد بود.

در تزریق چربی به طور کلی اگر یک یا دو نوبت ترمیم انجام شود ، نتایج به دست آمده تا سال ها ماندگار خواهد بود.

دکتر شب بو جسری 

متخصص پوست، مو و لیزر درمانی 

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…