یکشنبه, 10 تیر 1397 04:30

الکس سرد

الکس سرد تکنولوژی جدید لیزر الکساندرایت (Alexandrite) و ان­دی­یاگ (Nd: YAG) است که در رفع موهای ناخواسته و درمان انواع ضایعات عروقی کاربرد دارد.

این سیستم توسط کمپانی آمریکایی کوترا ابداع‌شده و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) است.

برای شناخت بهتر ویژگی‌های این فنّاوری جدید به‌مرور کوتاه چرخه‌ی رشد مو می‌پردازیم.

چرخه‌ی رشد مو سه مرحله دارد:

  1. مرحله‌ی رشد (آناژن): آنا ژن مرحله‌ی فعال چرخه‌ی رشد مو است؛ طول این دوره در موهای صورت و بدن کوتاه بوده و حدود 45-30 روز است.
  2. مرحله‌ی بینابینی (کاتاژن): در این مرحله، رشد مو متوقف‌شده و برای ریزش آماده می‌شود. مدت‌زمان این دوره حدود 3-2 هفته است.
  3. مرحله‌ی استراحت (تلوژن): این مرحله درواقع زمان افتادن مو است. موی جدید تازه روییده شده، موی قبلی را بیرون می‌راند.

 هرقدر کیفیت دستگاه لیزر بالاتر باشد تعداد بیشتری از موهایی را که در مرحله‌ی رشد قرار دارند، از بین می‌برد و دوره‌ی درمان کوتاه‌تر خواهدبود.

در الکس سرد، بیشتر موها طی سه جلسه‌ی اول از بین می‌روند؛ ولی برای درمان کامل پیشنهاد می‌شود که بین 6-4 جلسه ادامه یابد.

مزایای الکس سرد چیست؟

  • یکی از مزایای الکس سرد فنّاوری پیشرفته‌ی سیستم خنک‌کننده‌ی (کولینگ) آن است. کولینگ (یاقوت کبود) می‌تواند پوست را پیش از تابش لیزر، هم‌زمان و پس‌ازآن به‌طور مؤثری خنک کند؛ به همین دلیل امکان انتقال حداکثر انرژی به فولیکول مو بدون نگرانی از سوختگی پوست فراهم است.
  • در الکس سرد به دلیل وجود سیستم کولینگ (یاقوت کبود)، درد و احساس سوزش بسیار ناچیز است.
  • به علت عدم انعکاس و اتلاف انرژی، پالس مربعی و فاصله‌ی کوتاه لیزر تا فولیکول مو ناشی از فشار سطحی در الکس سرد، بیشترین انتقال انرژی و کمترین درد وجود دارد. به همین دلیل بیشترین شمارِ موهایِ بخشِ آناژن، در هر جلسه از بین می‌رود و شمار جلسات درمان کمتر خواهدبود.
  • پوست اغلب افراد کشور ما سبزه و گندمی است. لیزر ان­دی­یاگ (Nd:YAG) الکس سرد با طول‌موج 1064 نانومتر، دارای گواهی ثبت اختراع با پالس مربعی واقعی (True pulse) است؛ همین امر سبب می‌شود که بهترین پاسخ درمانی را در پوست‌های سبزه، تیره و حتی برنزه بدون سوختگی داشته باشیم.
  • دستگاه لیزر ان­دی­یاگ (Nd: YAG) توانسته به بالاترین استاندارد درزمینه‌ی درمان ضایعات عروقی در دنیا دست یابد. با این سیستم می‌توانیم انواع ضایعات عروقی از رگ‌های ریز عنکبوتی گرفته تا وریدهای عمقی را درمان کنیم.

 الکس سرد ارمغان زیبایی قرن بیست و یکم است.

خانم دکتر الهام شاه حسینی

 

 

درباره ما

در عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم و دهکده جهانی را پشت سر گذاشته و «رسانه خود پیام» محسوب می شود با توجه به این بینش، هولدینگ بهبد بر آن شد تا برای حضور قدرتمند و تاثیر گذاری در دنیای پیرامونی خود با استفاده از رسانه و ابزارهای نظیر ماهنامه، تارنما و دنیای مجازی اعلام حضور داشته باشد. بدون شک یکی از مباحث مهم در ارتباطات، افکار عمومی و تاثیر بر آن می باشد...

بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…